Слатка тајна

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Слатка тајна
Жанрдрама
теленовела
Создадена одПерла Фариас
УлогиГенесис Родригес
Карлос Понсе
Марија Антонета де лас Ниевес
Кристина Лилеј
Маурисио Окман
Воведна тема"Dame chocolate" - Carlos Ponce
Земја на потеклоСАД / Колумбија
Првичен јазикШпански
Бр. на епизоди148
Продукција
Времетраење45 минути
Прикажување
Првична мрежаТелемундо / РТИ Колумбија
Првично прикажување5 март 2007 – 5 октомври 2007
Хронологија
СледбеникТуѓи гревови (2007-2008)
Надворешни врски
Мрежна страницаtv.telemundo.yahoo.com/damechocolate/

Слатка тајна (шпански: Dame Chocolate) е американска / колумбиска теленовела снимана во САД и Колумбија, во 2007 година. Серијата имаше солиден успех во САД. Серијата со прикажување заврши на 5 октомври 2007.

Улоги[уреди | уреди извор]

Генесис Родригес Росита Амадо / Виолета Хуртадо
Карлос Понсе Брус Ремингтон
Марија Антонета де лас Ниевес Дулсе Амадо
Кристина Лилеј Грејс Ремингтон
Маурисио Окман Фабијан Дуке
Котан Фернандез Анхел Перез
Карла Монроиг Саманта / Дебора Портер

Слатка тајна на Балканот[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]