Скриени страсти

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Скриени страсти
Жанрдрама, теленовела
Создадена одХулио Хименез
УлогиДана Гарсија
Марио Симаро
Мајкл Браун
Паола Реј
Хуан Алфонсо Баптиста
Наташа Клаус
Воведна тема"Fiera Inqueta"
Земја на потеклоКолумбија САД
Првичен јазикшпански
Бр. на епизоди188
Продукција
Времетраење45 минути
Прикажување
Првична мрежаТелемундо РТИ Колумбија
Надворешни врски
Мрежна страницаantena3.com/pasiongavilanes/

Скриени страсти (шпански: Pasión de Gavilanes) е светска популарна теленовела од престижната американска продукција Телемундо со соработка со колумбијската тв куќа РТИ Колумбија. Серијата го освои целиот свет со едночасовни 188 епизоди. На меѓународниот пазар исто така излезе и ЦД со музика од серијата, како и ДВД Издание со сите епизоди. Кај нас оваа теленовела имаше огромен успех, и се емитуваше на А1 телевизија.

Синопсис[уреди | уреди извор]

Приказната се врти околу браќата Рејес, и сестрите Елизондо. Браќата Хуан, Франко и Оскар Рејес, се тројца браќа кои живеат во мал град, и заработуваат од пекарата што ја имаат. Со нив исто така живее и нивната сестра Либија Рејес. Таа имала љубовна врска со Бернардо Елизондо, богат ранчер, и останува трудна од него, но еден кобен ден, таа извршува самоубиство. Браќата Рејес потиштени од смртта на нивната сестра, заминуваат во потрага по виновникот за смртта на нивната сестра. Тие одат на ранчот на фамилијата Елизондо, и се заљубуваат во трите ќерки на виновникот за смртта на нејзината сестра, кој неодамна умрел. Норма, Химена и Сарита се трите ќерки и на злобната Габриела Елизондо, која после смртта на нејзиниот маж ужива во наследството. Браќата барајќи одмазда, се заљубуваат во трите сестри.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]