Сергеј Карасев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Сергеј Карасев
Целосно име Сергеј Генадиевич Карасев
Роден 12 јуни 1979 (1979-06-12) (44 г.)
Москва, СССР СССР
Домашна
Години Лига Улога
Руска Премиер лига судија
Меѓународна
Години Лига Улога
2010– ФИФА Судија

Сергеј Генадиевич Карасев (руски: Сергей Геннадьевич Карасёв; р. 12 јуни 1979) — руски меѓународен фудбалски судија.

Карасев станал судија на ФИФА во 2010 година.[1] Ги судел квалификациите за Светското првенство во фудбал 2014,[2] започнувајќи со натпреварот во групата А помеѓу Шкотска и Македонија.[3]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. FIFA. "Russia: Referees" Архивирано на 7 ноември 2012 г.. 2 мај 2013.
  2. „Profile“. Архивирано од изворникот на 2016-06-22. Посетено на 2018-06-15.
  3. FIFA. "Match Report - Scotland - FYR Macedonia 1:1 (1:1)" Архивирано на 9 јули 2014 г.. 11 септември 2012. 2 мај 2013.