Сергеј Гармаш

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Сергеј Гармаш
Vladimir Putin 9 March 2008-2.jpg
Роден(а)Сергеј Сергей Леонидович Гармаш
Занимањеглумец
Активен1984 – денес

Сергеј Гармаш (руски: Сергей Леонидович Гармаш, роден на 1 септември 1958 во Херсон) е советски и руски глумец, Заслужен глумец на Руската Федерација од 2004 година[1] и Народен глумец на Руската Федерација од 2006 година[2].

Наводи[уреди | уреди извор]