Сергеј Андронов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Сергеј Андронов
Роден 19 јули 1989 (1989-07-19) (32 г.)
Пенза, СССР
Позиција дено крило
Shoots лева
KHL team
Поранешни клубови
ХК ЦСКА Москва
ХК Лада
Драфт 78, 2009
Сент Луис Блус
Кариера 2007–present
Сергеј Андронов

Сергеј Андронов (роден на 19 јули 1989 во Пенза) — руски професионален хокеар кој во моментот настапува за ХК ЦСКА Москва.