Прејди на содржината

Света вода „Св. Ѓорѓи“ - Аргулица

Координати: 41°49′14.88″N 22°16′22.88″E / 41.8208000° СГШ; 22.2730222° ИГД / 41.8208000; 22.2730222
Од Википедија — слободната енциклопедија

41°49′14.88″N 22°16′22.88″E / 41.8208000° СГШ; 22.2730222° ИГД / 41.8208000; 22.2730222

Света вода „Св. Ѓорѓи“ — верски комплекс во близина на штипското село Аргулица, Македонија.

Местоположба[уреди | уреди извор]

Објектот се наоѓа во непосредна близина на параклисот „Покров на Пресвета Богородица“, до кои води еден ист земјен пат, кој се двои на самиот влез од локалниот асфалтен пат помеѓу селата Аргулица и Карбинци.

Галерија[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]