Росио Игарсабал

Од Википедија — слободната енциклопедија
Росио Игарсабал
Роден(а)24 август 1989
Буенос Аирес, Аргентина
Националност Аргентина
Други имињаРоси
Занимањеглумица, пејачка

Росио Игарсабал (родена 24 август 1989 година) — аргентинска актерка и пејачка. Таа е најпозната по нејзината улога како Валерија во телевизиската серија Ангели, а исто така учествуваше и во објавувањето на албумите Teen Angels 2 и Teen Angels 3, а некое време беше член на бендот Teen Angels.

Ран живот[уреди | уреди извор]

Росио Игарсабал е родена на 24 август 1989 година во Буенос Аирес, Аргентина. Таа има две сестри, Мартина и Лучија.