Разговор со корисник:MarioPuovik6

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

Добре дојде!

Здраво, MarioPuovik6, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! Инокентиј (разговор)19:16, 29 јануари 2015 (CET)Одговори[одговори]

  • Здраво Марио оди на страницава Википедија:ВикиПроект СУГС „Јосип Броз Тито“ 2014-15 и пополни ја табелата доколку имаш проблем со пополнување на истата слободно прашај ме! Исто така доколку сакаш да ја создадеш страната за Пол Дирак бидејќи гледам дека нема ништо за него на македонски пиши во пребарувачот Пол Дирак и ќе ти се појави како црвено дека не постои кликни на црвеното и таму почни да преведуваш направи ја инфокутијата и воведот и зачувај и пак повторувам не се срами да ме прашаш за помош! Поздрав--Инокентиј (разговор) 19:26, 29 јануари 2015 (CET)Одговори[одговори]
  • Марио не ги прави овие поднаслови Religious views,Lucasian Chair,Students,Legacy ајде заврши со пронајдоците кариерата и личниот живот и да ти доделам поени --Инокентиј (разговор) 15:15, 15 февруари 2015 (CET)Одговори[одговори]
  • супер е Марио ти доделив поени. Поздрав --Инокентиј (разговор) 22:30, 18 февруари 2015 (CET)Одговори[одговори]
  • секоја чест Марио за самоинцијативноста ќе побарам од википедија да ти дадат симболична награда. Поздрав!--Инокентиј (разговор) 17:42, 8 март 2015 (CET)Одговори[одговори]
  • Здраво Марио гледам дека правиш нобеловци пријави се на натпреварот земи си награда другите двајца кои ми се конкуренција можеш да ги надминеш и да си земеш награда од двеста евра веќе си трет само додај се следи ги упатствата ако не дојди порано во понеделник и побарај ме во 12,30 во кабинет ќе средиме двајцата штета би било да ја испуштиш можноста да освоиш награда. Поздрав и секое добро!--Инокентиј (разговор) 17:42, 8 март 2015 (CET)Одговори[одговори]
  • Штом е така, очекувајте ме во понеделник во 12:30 за детално да разговараме. Со голема почит, MarioPuovik6 (разговор) 17:48, 8 март 2015 (CET)Одговори[одговори]
  • Здраво Марио јас го пишувам Прохоров колку да знаете да не го преведувате! Поздрав
  • --MarioPuovik6 (разговор) 21:23, 31 март 2015 (CEST)Одговори[одговори]
  • Ова е списокот на производи кои треба да се нарачаат! --MarioPuovik6 (разговор) 21:47, 21 мај 2015 (CEST)Одговори[одговори]

Вики камп Македонија 2015[уреди извор]

Здраво Марио, ти си нашиот учесник на Вики кампот 2015, како победник на наградното уредување Викимедија СИЕ Пролет 2015. Програмата ќе ја најдеш на овој линк. Поздрав - Виолетова (разговор) 19:13, 28 јули 2015 (CEST)Одговори[одговори]