Разговор со корисник:Mariela Pelivanova

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Добре дојдовте!

Здраво, Mariela Pelivanova, и добре дојдовте на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, погледајте ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата разговорна страница, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојдовте! --Kiril Simeonovski (разговор) 16:55, 19 јануари 2011 (CET)

Законодавство на ЕУ[уреди извор]

Здраво Mariela Pelivanova и благодарима за ваѓите придонеси на википедија на македонски јазик. Сакам да ве известам дека статијата Законодавството на ЕУ е избришена, бидејќи истата веќе постои како Законодавство на Европската Унија. Ве молам за разбирање. Доколку сакате, слободно можете повторно да ја уредите. Доколку имате некакви прашања, слободно ми се обратете. Поздрав--Тиверополник (разговор) 15:51, 23 јануари 2011 (CET)

Сокотра[уреди извор]

Здраво. Сакав да те известам дека текстот за Сокотра што го стави на твојата страница го префрлив во нејзината страница (Сокотра). Таму можеш исто така да го уредуваш и средуваш. Поз--Никола Стоіаноски 23:29, 31 мај 2011 (CEST)

Исто така текстот за островот во Исланд е во статијата Суртсеј.--Никола Стоіаноски 23:59, 31 мај 2011 (CEST)
Еве ја и Црвена панда.--Никола Стоіаноски 00:34, 1 јуни 2011 (CEST)