Разговор со корисник:Diana123

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

Добре дојдовте!

Здраво, Diana123, и добре дојдовте на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, погледајте ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата разговорна страница, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојдовте! --Kiril Simeonovski (разговор) 15:53, 11 јануари 2012 (CET)Одговори[одговори]

Проект ФИНКИ[уреди извор]

За формално да се вклучите во проектот потребно е на страницата на проектот во делот „Пријавени членови“ да го додадете вашето корисничко име, да ги допишете статиите на кои работите во делот „Список на статии“. На вашата корисничка страница додадете го шаблонот {{Корисник ФИНКИ}} а на страницата за разговор на статиите кои ги обработувате вметнете ги шаблоните {{Сзр}} и {{ВикиПроект - ФИНКИ 2011-12}}. Пријатна работа.--brest (разговор) 21:04, 12 јануари 2012 (CET)Одговори[одговори]

Промена на наслов[уреди извор]

Здраво. Во десниот горен агол, веднаш до лентата за пребарување има стрелка со чиешто отворање се појавува јазиче со алатка насловена „Премести“. Со нејзино избирање и следење на упатствата може да ја преместите статијата. Поздрав и пријатно уредување.--Kiril Simeonovski (разговор) 17:47, 14 јануари 2012 (CET)Одговори[одговори]

Внатрешни врски[уреди извор]

Здраво. Статиите изгледаат содржински добро, но потребно е токму додавање на внатрешни врски. Тоа се оние зборови, обоени со сина или црвена боја, кои пренасочуваат кон други статии на Википедија (пример на внатрешна врска кон статијата топка). Поздрав.--Kiril Simeonovski (разговор) 19:51, 11 март 2012 (CET)Одговори[одговори]

Статиите изгледаат подобро, па ги отстранив известувањата. Поздрав.--Kiril Simeonovski (разговор) 12:55, 12 март 2012 (CET)Одговори[одговори]

Здраво. Мислам дека статиите се во ред што се однесува до внатрешните врски, но потребно е да се извршат неколку доработки со тоа што воведот ќе се сведе на неколку реченици, а останатите делови ќе се префрлат под други поднаслови и уште поважно е да се промени стилот од прво во трето лице. Поздрав.--Kiril Simeonovski (разговор) 14:20, 15 март 2012 (CET)Одговори[одговори]

Го отстранив известувањето за квалитетот и ги одобрив промените. Сега мислам дека статиите се во ред. Позз.--Kiril Simeonovski (разговор) 21:36, 16 март 2012 (CET)Одговори[одговори]