Разговор:Македонски Албанци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
WikiProject Macedonia Logo mk.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Македонија, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за Македонија. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектната екипа.
Cscr-featured.svg Оваа статија е избрана статија на Википедија на македонски јазик. Таа ги задоволува соодветните критериуми и со согласност од вики-заедницата беше избрана за една од најдобрите статии на Википедија на македонски јазик. Доколку сакате нешто да дополните или промените во истата, слободно направете го тоа!

Албанци во Македонија[уреди извор]

Предлагам, ако може статијата да се пренасочи во „Албанци во Македонија“. Мислам дека „Македонски Албанци“ може погрешно да се поима, поради фактот што истото може да се однесува на Албанци со македонско потекло.--Kiril Simeonovski (разговор) 17:31, 13 јануари 2010 (UTC)

Мислам дека ова е правилното име на заедницата. Луѓето се албанци од Македонија, т.е. припаѓаат на Македонија и затоа се „македонски“. А со нашите од Албанија не би требало да има забуни бидејќи тое се Албански Македонци. За поимот македонски албанци Гугл дава скоро милион погодоци.--Р ашоAero-stub img.svg 19:52, 13 јануари 2010 (UTC)
Как можете да правите такива циркове и да фалшифицирате думите на Кънчов, 100 години след като ги е издал? Или преразкажете текста и вкарайте каквото ви душа иска или сложете бележка под текст, че Кънчов се е объркал. Това е абсолютно недопустимо. Смех.. --Подпоручикъ (разговор) 18:01, 2 март 2010 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • цитирано списание наместо cite journal, назив на шаблон на македонски јазик.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 16:37, 2 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.[одговори]

Shame[уреди извор]

Hahahahahahhahah only children can be lying with this article