Разговор:Коста Црнушанов

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

види бре[уреди извор]

Видовте ли како работи бугарската пропаганда. Еден тероризира другиот прави подготовки. --Р ашоAero-stub img.svg 12:22, 18 ноември 2009 (UTC)

Значи наводиве се менуваат ко чорапи. Како ќе им текне. Не било Скопје, бил Благоевград. Абе бугарска политика --Р ашоAero-stub img.svg 12:38, 18 ноември 2009 (UTC)
Тоа се вика дезинформирање. причина повеќе поради која треба да зе избегнуваат www страници. Посебно од корисници кои и до сега сѐ што прават на нашава википедија е додавање на линкови до промацедониа и внесување на погрешни цитати во статиите. --Wikimk (разговор) 12:43, 18 ноември 2009 (UTC)
Тоа се вика грешка при превод. Ех... --Подпоручикъ (разговор) 12:48, 18 ноември 2009 (UTC)
Би била грешка да е Тетово и Теново, ама волкава....ех--Р ашоAero-stub img.svg 12:53, 18 ноември 2009 (UTC)
Рашо тоа се вика отсуство на добра волја. Ама со оглед на тоа што е провидно (од администраторска гледна точка тоа се вика тролување) се надевам дека во скора иднина ќе се поправат и ќе почнат да уредуваат статии во кои ќе пишат по 2-3 збора за современиот живот бо БГ. --Wikimk (разговор) 12:56, 18 ноември 2009 (UTC)
Проблемот беше при преводот. Еве [1]] Поздрав! --Стан (разговор) 13:27, 18 ноември 2009 (UTC)
Мило ми е што користиш GoogleTranslate. Се надевам дека си свесен што тоа значи! Како и да е користењето на таа алатка доколку не го познава човек јазикот може да доведе до семшни ситуации. Претпоставувам дека си забележал на каков начин локалните фрустрации се манифестираат врз алгоритамот за учење на GTranslate при превод од бугарски на македонски јазик? :-) Во секој случај Google Translate, не може да биде изговор за вметнувањето на дезинформации во статиите - Овде тие работи се викаат тролување и нитуа еден автоматски преведувач не може да го оправда тоа.
Јас се надевам дека ќе почнеш да пишуваш за современа Бугарија наскоро. Тој дел некако ми го избегнувате. Поздрав, --Wikimk (разговор) 14:28, 18 ноември 2009 (UTC)
Jас се надевам дека некогаш, доjде време кога нема да си преднамерен кон всекое уредуване и нема да пишуваш "упс!" кога вракаш нешто, кое даже не си го прочитал. Читането е убаво нешто. "Вменуването на дезинформации" е техничка грешка, кое беше исправена. За тролуване не може да се зборува. Убаво е барем еден ред од правилата на википедиjа да читаш, преди да си ги даваш дефинициите. Jас се занимувам со историjа, не со современост, политика, географиjа. "Всяка жаба да си знае кьола", както се кажува овде, односно историjата за историчарите, географиjата за географите, политиката за политичарите. Со здраве :) --Стан (разговор) 17:40, 18 ноември 2009 (UTC)
Стан, не сум сигурен дека разбрав сѐ што напиша. Ама, за жал, сигурен сум дека нема да ги послушаш моите совети. Што се однесува до „упс!“ Добро ќе биде кога ќе вметнувате погрешни информации и вие инекогаш да си кажете по некое „упс!“, а не да мора одве, наместо со креирање на подобра Википедија да се занимаваме со исправање на намерно внесени грешки. Не ми е прв пат да те советувам почни да пишуваш за современа Бугарија - да видиме што има убаво во бугарската сегашност. --Wikimk (разговор) 21:21, 18 ноември 2009 (UTC)
Стан, едно се желбите друго се можностите. Јас незнам у кој филм си, ама историчар не си. Пре би рекол дека си некој компјутерџија. Сори ама пушти си ги нозете колку што ти е чергата. А кога сме кај историчари т. е. тешки блогераши голем поздрав до следниов пропагатор кој неговиот блог на сè личи само на научен не. Поздрав дечки--Р ашоAero-stub img.svg 18:20, 18 ноември 2009 (UTC)
ovoj revolucionjar mu piknal vo usta na dedo mi zborovi sto toj ne gi izgovoril: makedonec i vulgarin e edno te isto. a vie vmrovski pickici dosta drkate na vakvi likovi, ili gonete se u tatarstan.89.205.2.29 (разговор) 18:56, 29 август 2013 (CEST)Одговори[одговори]

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • октомври име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 14:20, 2 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.Одговори[одговори]

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • филизоф* во философ*, с наместо з, правописна грешка.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 00:37, 9 август 2010 (CEST), управуван од Brest.Одговори[одговори]