Разговор:Здодевност

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Не е поправилно здодевност!? Ај ве молам за мислење! --Макс(разговор) 21:08, 24 април 2009 (UTC)

Се согласувам дека треба да биде пренасочено во „Здодевност“.--Kiril Simeonovski (разговор) 21:09, 24 април 2009 (UTC)
Јас со битолскиот ми малку повеќе ги разликувам, ама колку е тоа точно не знам. Здодевен е некој кога не е интересен, а досаден е кога е напорен. :) Така е во Битола, ама некако не сум баш најсигурен дека е во остатокот од државата така, впрочем здодевен и не се користи во Битола, па... -{админинстратор}- Ambox question.svg гитардемон 21:18, 24 април 2009 (UTC)
Исто е, двата поима имаат исто значења.--MacedonianBoy 21:19, 24 април 2009 (UTC)