Разговор:Боговињско Езеро

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
WikiProject Macedonia Logo mk.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Македонија, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за Македонија. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектната екипа.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Наводи наместо Референци, англизам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 21:22, 1 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.

Име?[уреди извор]

Боговинско или Боговињско Езеро? --Мико (разговор) 17:52, 14 април 2011 (CEST)

Со њ. --Никола Стоіаноски 18:16, 14 април 2011 (CEST)
У книгата од каде се црпени првичните податоци езерото е напишано со Н.--Р ашоAero-stub img.svg 20:51, 14 април 2011 (CEST)