Прстен (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Прстен може да се однесува на:

  • Прстен е тркалезна лента
  • Прстен (маглина) — планетарна маглина во соѕвездието Лира, заведена во Новиот општ каталог на објекти на длабокото небо.
  • Прстен (село) — село во Општина Валандово, во околината на градот Валандово.