Прејди на содржината

Предлошка:ISO 639 name en

Од Википедија — слободната енциклопедија

англиски

Икона за документација Документација за предлошка

Употреба

Оваа предлошка е дел од збирот кој доделува кодови по ISO 639-1, ISO 639-2 и ISO 639-3 за имињата на јазиците. Ова особено се користи за ставање на статии во категоријата Категорија:Статии со текст на англиски користејќи го кодот „en“. Се користи во предлошката {{En}}-(англиски) а можеби и во {{En}}.

Поврзано