Категорија:Статии со текст на англиски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Превчитај го меѓускладот

Оваа категорија содржи статии со текст на јапонски .

Ваквите категории имаат за цел да овозможат рачно и автоматско проверување на текстот напишан на други јазици.

Категоријава треба да се става само со предложното семејство {{јаз}}, а никогаш сама по себе.

На пример {{јаз|en|тука текст на јапонски јазик}}

Напомена[уреди извор]

Категоријава посредно ја повикуваат шаблоните:

Оваа категорија моментално не содржи страници или податотеки.