Предлошка:Country data Tristan da Cunha

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Tristan da Cunha е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Тристан да Куња

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Тристан да Куња Наслов на главата статија (Тристан да Куња)
flag alias Flag of Tristan da Cunha.svg Назив на сликата (File:Flag of Tristan da Cunha.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: