Предлошка:Country data Ascension Island

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Ascension Island е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Вознесение (остров) Наслов на главата статија (Вознесение (остров))
flag alias Flag of Ascension Island.svg Назив на сликата (File:Flag of Ascension Island.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
unionFlag of the United Kingdom.svg


Пример за употреба

Употреба на варијанта

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: