Предлошка:Country data Света Елена

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Света Елена е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Света Елена

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Света Елена Наслов на главата статија (Света Елена)
flag alias Flag of Saint Helena.svg Назив на сликата (File:Flag of Saint Helena.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1874Flag of Saint Helena (1874–1985).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
SHN (преглед) Света Елена Света Елена

Пример за употреба

  • {{знаме|Света Елена}} Света Елена
  • {{знамеикона|Света Елена}}Света Елена

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Света Елена|1874}} Света Елена
  • {{знамеикона|Света Елена|1874}}Света Елена

Употреба на алијас за пренасочување