Предлошка:Country data East Germany

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data East Germany е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Источна Германија Наслов на главата статија (Источна Германија)
flag alias Flag of East Germany.svg Назив на сликата (File:Flag of East Germany.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1949Flag of Germany.svg
navalFlag of warships of VM (East Germany).svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Предлошка:Морнарица:

  • {{морнарица|Источна Германија}} Фолксмарин
  • {{знамеикона|Источна Германија|naval}}Источна Германија

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
GDR (преглед) Источна Германија Источна Германија
DDR (преглед) Источна Германија Источна Германија
German Democratic Republic (преглед)Предлошка:Country data German Democratic RepublicПредлошка:Country data German Democratic Republic

Пример за употреба

Употреба на варијанта

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: