Предлошка:Country data Западна Германија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Западна Германија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Западна Германија Наслов на главата статија (Западна Германија)
flag alias Flag of Germany.svg Назив на сликата (File:Flag of Germany.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
navalNaval ensign of Germany.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Предлошка:Морнарица:

  • {{морнарица|Западна Германија}} German Federal Navy
  • {{знамеикона|Западна Германија|naval}}Западна Германија

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
FRG (преглед) Западна Германија Западна Германија

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: