Предлошка:Country data Западна Сахара

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Западна Сахара е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Западна Сахара

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Западна Сахара Наслов на главата статија (Западна Сахара)
flag alias Flag of the Sahrawi Arab Democratic Republic.svg Назив на сликата (File:Flag of the Sahrawi Arab Democratic Republic.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ESH (преглед) Западна Сахара Западна Сахара

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: