Предлошка:Country data САДР

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data САДР е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias САДР Наслов на главата статија (САДР)
flag alias Flag of the Sahrawi Arab Democratic Republic.svg Назив на сликата (File:Flag of the Sahrawi Arab Democratic Republic.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
Сахарска Арапска Демократска Република (преглед) САДР САДР
Сахарска Република (преглед) САДР САДР

Пример за употреба

  • {{знаме|САДР}} САДР
  • {{знамеикона|САДР}}САДР

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|Сахарска Арапска Демократска Република}}САДР
  • {{државнознаме|Сахарска Арапска Демократска Република}} САДР
  • {{знаме|Сахарска Арапска Демократска Република}} САДР

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: