Предлошка:Country data Виетнам

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Виетнам е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Виетнам Наслов на главата статија (Виетнам)
flag alias Flag of Vietnam.svg Назив на сликата (File:Flag of Vietnam.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1890Flag of South Vietnam.svgFlag of South Vietnam.svg
1920Long tinh flag.svgLong tinh flag.svg
1945Old Flag Of Vietnam.svgOld Flag Of Vietnam.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Шаблон:Морнарица го дава следново:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
VNM (преглед)Предлошка:Country data VNMПредлошка:Country data VNM
VIE (преглед) Виетнам Виетнам
Viet Nam (преглед)Предлошка:Country data Viet NamПредлошка:Country data Viet Nam

Пример за употреба

  • {{знаме|Виетнам}} Виетнам
  • {{знамеикона|Виетнам}}Виетнам

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Виетнам|1890}} Виетнам
  • {{знамеикона|Виетнам|1890}}Виетнам

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: