Прејди на содржината

Предлошка:Country data North Vietnam

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data North Vietnam е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Северен Виетнам Наслов на главата статија (Северен Виетнам)
flag alias Flag of North Vietnam (1955–1975).svg Назив на сликата (File:Flag of North Vietnam (1955–1975).svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1945Flag of North Vietnam 1945-1955.svg
armyFlag of the People's Army of Vietnam.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за армијата што може да се користи со Предлошка:Армија:

Пример за употреба

Употреба на варијанта

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: