Предлошка:Country data South Vietnam

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data South Vietnam е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Јужен Виетнам Наслов на главата статија (Јужен Виетнам)
flag alias Flag of South Vietnam.svg Назив на сликата (File:Flag of South Vietnam.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
PRGFNL Flag.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Предлошка:Морнарица го дава следново:

Пример за употреба

Употреба на варијанта

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: