Предлошка:Часовни појаси во Мексико

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Часовни појаси во Мексико
Зиме Лете (DST) Мексико С. Америка
UTC−05:00 југоисточен појас источно време
UTC−06:00 UTC−05:00 централен појас централно време
UTC−07:00 UTC−06:00 тихоокеански појас планинско време
UTC−07:00 тихоокеански појас планинско време
UTC−08:00 UTC−07:00 северозападен појас тихоокеанско време