Предлошка:Родителска категорија за Википедија/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Edit-paste.svg
Ова е страницата за предложна документација за {{Родителска категорија за Википедија}}.
Не е наменета да се гледа непосредно. Доколку користи променливи, некои врски може да се прикажуваат како прекинати. Не ги променувајте овие променливи со кодови на имиња на страници или URL.

Користење[уреди извор]

Означувајте ги Википедиините родителски категории со {{Родителска категорија за Википедија/doc}} за да ги информирате уредниците дека тие треба да останат релативно празни.

Оваа предлошка треба да се става најгоре во категориите коишто се наменети за одржување или за административни потребни, но не се дел од самата енциклопедија, како на пример Категорија:Википедија:Администрација.

Видете уште:

Други предлошки за категории[уреди извор]

За именски простори

Одржување