Прејди на содржината

Предлошка:Првастатија

Од Википедија — слободната енциклопедија

Здраво, Првастатија, и добредојде на Википедија! Благодариме за Вашите придонеси. Се надеваме дека Ви се допадна местото и одлучивте да останете.

Вашата статија е за бришење
Вашата статија е за бришење

За жал, една или повеќе од страниците кои ги создадовте не ги исполнуваат стандардите за енциклопедиска статија, а страницата наскоро ќе биде избришана (ако веќе и не е избришана). Доколку имате какви било прашања, обратете се на порталот за помош. Подолу се наведени неколку корисни линкови за сите почетници:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето и во тоа што сте википедијанец! Ве молам потпишувајте ги вашите пораки на страниците за разговор користејќи четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако ви треба помош, оставете порака на Селската чешма, слободно обратете ми се мене, или поставете го прашањето на оваа страница и ставете {{помош}} пред прашањето. Повторно, добредојде! --~~~~

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

За да ја употребите оваа предлошка, додадете {{subst:Првастатија}} на страницата за разговор на новиот корисник чија создадена статија е за бришење.

Параметри:

  • Релевантната страница: {{subst:Првастатија|Статија}}
  • Вашето ине: {{subst:Првастатија|Статија|Име}}

Поврзано[уреди извор]

Категорија:Предлошки за добредојде