Предлошка:Првастатија/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Употреба[уреди извор]

За да ја употребите оваа предлошка, додадете {{subst:Првастатија}} на страницата за разговор на новиот корисник чија создадена статија е за бришење.

Параметри:

  • Релевантната страница: {{subst:Првастатија|Статија}}
  • Вашето ине: {{subst:Првастатија|Статија|Име}}

Поврзано[уреди извор]

Категорија:Предлошки за добредојде