Предлошка:Правопис-навод

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
  • Видоески, Божо; Димитровски, Тодор; Конески, Кирил; Угринова-Скаловска, Радмила (2007). Правопис на македонскиот литературен јазик (изд. XVI.). Скопје: Просветно дело. ISBN 978-608-203-075-3.
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Предлошкава е наменета за наведување на глава, страница (или страници) од книгата Правопис на македонскиот литературен јазик (XVI издание, 2007) од група автори.

Употреба[уреди извор]

Вметнете го следново во текстот кајшто сакате да го ставите наводот, и пополнете барем еден од параметрите.

<ref>{{правопис-навод |страница= |страници= }}</ref>