Предлошка:Правопис-навод/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Предлошкава е наменета за наведување на глава, страница (или страници) од книгата Правопис на македонскиот литературен јазик (XVI издание, 2007) од група автори.

Употреба[уреди извор]

Вметнете го следново во текстот кајшто сакате да го ставите наводот, и пополнете барем еден од параметрите.

<ref>{{правопис-навод |страница= |страници= }}</ref>