Предлошка:Многуголема/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Edit-paste.svg
Ова е страницата за предложна документација за {{Многуголема}}.
Не е наменета да се гледа непосредно. Доколку користи променливи, некои врски може да се прикажуваат како прекинати. Не ги променувајте овие променливи со кодови на имиња на страници или URL.
Категориите што го користат оваа предлошка најверојатно имаат потреба од
<categorytree>Името на категоријата</categorytree>
за да се гледаат сите поткатегории.

Други предлошки за категории[уреди извор]

За именски простори

Одржување