Предлошка:Категории по квалитет

Од Википедија — слободната енциклопедија
Избрана статија ИС Добра статија ДС класа
I
класа
II
класа
III
класа
IV
список ? ? ? Сите
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Оваа предлошка создава навигациона табела за категориите по класа за квалитет на одреден ВикиПроект.

За да ја примените предлошкава за википроект, треба да го наведете името на проектот.

Пример[уреди извор]

{{Категории по квалитет|проект=Медицина}}

Ќе создаде:

Избрана статија ИС Добра статија ДС класа
I
класа
II
класа
III
класа
IV
список ? ? ? Сите


Поврзано[уреди извор]

Предлошки за квалитет[уреди извор]

Предлошки за квалитет и важност[уреди извор]

Останато[уреди извор]

  • {{ВикиПроектСтатија}} — метапредлошка за создавање предлошки за бележење и оценување на статии за википроекти