Предлошка:Категории по квалитет/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Оваа предлошка создава навигациона табела за категориите по класа за квалитет на одреден ВикиПроект.

За да ја примените предлошкава за википроект, треба да го наведете името на проектот.

Пример[уреди извор]

{{Категории по квалитет|проект=Медицина}}

Ќе создаде:

Избрана статија ИС Добра статија ДС класа
I
класа
II
класа
III
класа
IV
список ? ? ? Сите


Поврзано[уреди извор]

Предлошки за квалитет[уреди извор]

Предлошки за квалитет и важност[уреди извор]

Останато[уреди извор]

  • {{ВикиПроектСтатија}} — метапредлошка за создавање предлошки за бележење и оценување на статии за википроекти