Прејди на содржината

Предлошка:Статии по квалитет

Од Википедија — слободната енциклопедија
Избрана статија ИС Добра статија ДС класа
I
класа
II
класа
III
класа
IV
список ? ? ? Вкупно
1 2 1 1 7 17 0 142 176
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Оваа предлошка создава хоризонтална табела во која го дава бројот на статии по секоја класа за квалитет на одреден ВикиПроект, со врски до соодветните категории.

{{Статии по квалитет
 |проект=
 |родителскакат=
}}

За да ја примените предлошкава за вашиот википроект, треба да го наведете името на проектот и родителската категорија за статии по квалитет.

Пример[уреди извор]

{{Статии по квалитет
 |проект=Медицина
 |родителскакат=Медицински статии по квалитет
}}

Ќе создаде:

Избрана статија ИС Добра статија ДС класа
I
класа
II
класа
III
класа
IV
список ? ? ? Вкупно
1 2 1 1 7 17 0 142 176


Поврзано[уреди извор]

Предлошки за квалитет[уреди извор]

Предлошки за квалитет и важност[уреди извор]

Останато[уреди извор]

  • {{ВикиПроектСтатија}} — метапредлошка за создавање предлошки за бележење и оценување на статии за википроекти