Предлошка:Инфокутија за порно-глумица

Од Википедија — слободната енциклопедија
Инфокутија за порно-глумица
Основни информации
Физички информации
Други
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Инфокутијата може да се додаде со вметнување на предлошката прикажан подолу во статијата, најчесто на врвот на статијата над воведниот дел. Сите параметри се опционални; сите неискористени параметри треба да се остават празни или изостават. Истите нема да бидат прикажани

{{Инфокутија за порно-глумица
| име        = 
| слика       = 
| дата на раѓање   = 
| место на раѓање  = 
| родено име     = 
| дата на смрт    = 
| сопруг       = 
| националност    = 
| мерки       = 
| висина       = 
| тежина       = 
| боја на очи    = 
| боја на коса    = 
| боја на кожа    = 
| природни гради   = 
| етнически произход = 
| ориентација    = 
| период на активност=
| псевдоними     = 
| филмови      =
| жанрови      = 
| вебстраница    = 
| iafd        = 
| imdb        = 
| afdb        = 
}}

Параметри:

 • име - може да се пропушти, ако тоа не се разликува од името на статијата
 • слика - се внесува само името на сликата

Пример[уреди извор]

Тори Блек
Tori Black AVN 2010.jpg
Основни информации
Роденаавгуст 26 1988 (1988-08-26) (34 г.)
Место на раѓањеСиетл, Вашингтон, САД
Родено имеМишел Чепмен
НационалностАмериканка
Физички информации
Висина175 цм
Тежина64 кг
Боја на очитекафеави
Боја на косатакафеава
Природни градида
Други
ОриентацијаБисексуалност
Период на активност2007-
Број на филмови304
IMDb IAFD AFDB
{{Инфокутија за порно-глумица
| име        = Тори Блек
| слика       = Tori Black AVN 2010.jpg
| дата на раѓање   = {{birth date and age|1988|8|26}}
| место на раѓање  = [[Сиетл]], [[Вашингтон_(сојузна_држава)|Вашингтон]], [[САД]]
| родено име     = Мишел Чепмен
| дата на смрт    = 
| сопруг       = 
| националност    = [[Американци|Американка]]
| мерки       = 
| висина       = 175 цм
| тежина       = 64 кг
| боја на очи    = кафеави
| боја на коса    = кафеава
| боја на кожа    = 
| природни гради   = да
| етнически произход = 
| ориентација    = [[Бисексуалност]]
| период на активност= 2007-
| псевдоними     = 
| филмови      = 304
| жанрови      = 
| вебстраница    = http://www.toriblack.com/
| iafd        = ToriBlack_07
| imdb        = 2789448
| afdb        = 33108
}}