Предлошка:Град во Србија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Град во Србија
Coats of arms of None.svg
(Грб)
Flag of None.svg
(Знаме)
Општи податоци
Име {{{име}}}
Површина {{{површина}}} км²
Население({{{година на попис}}}) {{{население}}}
Густина {{{густина}}} ж/км²
Надморска височина: {{{надморска височина}}} м
Часовен појас UTC+1 (CET)
(Летно време: UTC+2 (CEST)
Градоначалник: {{{градоначалник}}}
Веб-страница: {{{веб-страница}}}
Местоположба
Држава:  Србија
Управен округ:
Географски
координати
:
{{{сст}}}° {{{сми}}}′ {{{ссе}}}′′ СГШ
{{{ист}}}° {{{ими}}}′ {{{исе}}}′′ ИГД
{{{име}}} is located in Србија<div style="position: absolute; z-index: 2; top: Грешка во изразот: Непрепознаен интерпункциски знак „{“%; left: Грешка во изразот: Непрепознаен интерпункциски знак „{“%; height: 0; width: 0; margin: 0; padding: 0;">
<div style="font-size: %; line-height: 110%; z-index:90; position: relative; top: -1.5em; width: 6em; Грешка во изразот: Непрепознаен интерпункциски знак „{“">{{{име}}}
{{{име}}} (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)
Ознаки на градот
Автомобилска ознака: {{{автомобилска ознака}}}
Повикувачки број: {{{повикувачки број}}}
Поштенски број: {{{поштенски број}}}
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

{{Град во Србија
| име           =
| слика          =
| опис          =
| грб           =
| знаме          =
| стари имиња       =
| површина        =
| население        =
| година на попис     =
| густина         =
| надморска височина   =
| градоначалник      =
| празник име       =
| празник ден       =
| покраина        =
| округ          =
| сст           =
| сми           =
| ссе           =
| ист           =
| ими           =
| исе           =
| гшир          =
| гдол          =
| автомобилска ознака   =
| повикувачки број    =
| поштенски број     =
| веб-страница      =
}}

Видете исто така[уреди извор]