Предлошка:Братскиврски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Оваа предлошка овозможува врски до сите збратимени проекти на некоја тема. Само внесете {{збратимениврски|именастатија}} каде именастатија е параметарот за пребарување на збратимените проекти (на англиски јазик).