Права

Од Википедија — слободната енциклопедија


Поимот права може да се однесува на:

Математика[уреди | уреди извор]


Социјални науки[уреди | уреди извор]


Друго[уреди | уреди извор]

  • Права крв   американска телевизиска серија True Blood
  • Права љубов   романтична и историска мексиканска теленовела