Разговор:Права

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 20:05, 27 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.


Содржината префрлена[уреди извор]

Бидејќи зборот права не е само математички термин ја направив оваа страна како страна за појаснување, па ја префрлив (и ја проширив) поранешната содржина на досегашната оваа страна на Права (геометрија). Се надевам дека е во ред. (Веројатно не требаше линкови за телевизиските серии ...) Lfahlberg (разговор) 07:45, 8 август 2013 (CEST)Reply[одговори]