Податотека:Flag of Zimbabwe Rhodesia.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Изворна податотека(SVG податотека, номинално 600 × 300 пиксели, големина: 19 КБ)
Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис[уреди]

Опис
English: Flag of Zimbabwe Rhodesia between June, 1979 - April, 1980.
Русский: Фалг Зимбабве-Родезия с июня 1979 по апрель 1980.
Датум
Извор Own work, based on Flags of the World - Zimbabwe Rhodesia
Zimbabwe Bird extracted from Image:Flag_of_Zimbabwe.svg
Автор Thommy
Дозвола
(Пренамена на податотекава)
Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека: Flag of the Prime Minister of Zimbabwe Rhodesia.svg


It is easy to put a border around this image: Flag of Zimbabwe Rhodesia.svg
[[File:Flag of Zimbabwe Rhodesia.svg|border|100px]]

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна22:53, 3 август 2018Минијатура на верзијата од 22:53, 3 август 2018600 × 300 (19 КБ)Fry1989Update specs from SAVA
18:33, 16 февруари 2012Минијатура на верзијата од 18:33, 16 февруари 2012480 × 240 (7 КБ)NikNaksA little cleanup
05:10, 20 јануари 2012Минијатура на верзијата од 05:10, 20 јануари 2012600 × 300 (10 КБ)Orange TuesdayDarker green, modified bird.
00:46, 1 јануари 2012Минијатура на верзијата од 00:46, 1 јануари 20121.200 × 600 (4 КБ)Alkaricode cleanup
06:13, 28 април 2011Минијатура на верзијата од 06:13, 28 април 20111.200 × 600 (8 КБ)Fry1989red from current flag
23:09, 19 октомври 2007Минијатура на верзијата од 23:09, 19 октомври 20071.200 × 600 (7 КБ)Thommy9{{Information |Description={{en|Flag of Zimbabwe Rhodesia between June, 1979 - April, 1980.}} |Source=Own work, based on [http://www.fotw.net/Flags/zw-zrhod.html Flags of the World - Zimbabwe Rhodesia]<br>[[:en:Zimbabwe Bird|Zimb

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци