Предлошка:Country data Зимбабве-Родезија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Зимбабве-Родезија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Зимбабве-Родезија Наслов на главата статија (Зимбабве-Родезија)
flag alias Flag of Zimbabwe Rhodesia (1979).svg Назив на сликата (File:Flag of Zimbabwe Rhodesia (1979).svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: