Предлошка:Country data Zimbabwe

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Zimbabwe е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Зимбабве Наслов на главата статија (Зимбабве)
flag alias Flag of Zimbabwe.svg Назив на сликата (File:Flag of Zimbabwe.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ZWE (преглед) Зимбабве Зимбабве
ZIM (преглед) Зимбабве Зимбабве

Пример за употреба

  • {{знаме|Зимбабве}} Зимбабве
  • {{знамеикона|Зимбабве}}Зимбабве

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: