Плоштад Бастилја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Плоштадот Бастилја - Париз

Плоштад Бастилја е плоштад во Париз, Франција, каде се наоѓал прочуениот затвор Бастилја.