Парк Еун-Чул

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Олимписки медали
Натпреварувач за Јужна Кореја Република Кореја
Машко борење во Грчко-римски стил
Бронза 2008 Пекинг

Парк Еун Чул (роден на 18 октомври 1981) е јужнокорејски борач кој на Летните олимписки игри - 2008 одржани во Пекинг го освои бронзениот медал во дисциплината Грчко-римски до 55kg.