ПОУ „Тодор Ангелевски“ - Горно Оризари

Од Википедија — слободната енциклопедија
ПОУ „Тодор Ангелевски“

Место
Општина: Битола
Нас. место: Горно Оризари (Битолско)
Местоположба
Основни информации
Директор: Стевче Петровски
Настава на: македонски
Контактни информации
Мреж. место www.todorangelevski.blogspot.com/
Телефон +389-47-553-084

Подрачното основното училиште „Тодор Ангелевски“основно училиште во населбата Горно Оризари, Општина Битола, и е во склоп на ЦОУ „Тодор Ангелевски“[1]. Настава од петто до осмо одделение посетуваат и ученици од населбата Стрелиште.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 15.01.2022. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]