Осаму Маеда

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Осаму Маеда
Лични податоци
Роден на 5 септември 1965 (1965-09-05) (56 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1988–1996 Yokohama Flügels
Репрезентација
1988–1989 Јапонија Јапонија 14 (6)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Осаму Маеда (роден 5 септември 1965) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1988 5 1
1989 9 5
Вкупно 14 6

Надворешни врски[уреди | уреди извор]