ОУ „11 Октомври“ - Центар

Од Википедија — слободната енциклопедија
11 Октомври

Место
Општина: Општина Центар
Нас. место: Пролет
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

„11 Октомври“основно училиште во Пролет, општина Центар.[1].

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)