ОУ „11 Октомври“ - Центар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"11 Октомври"“

Место
Општина: Општина Центар
Нас. место: Пролет
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште „11 Октомври“ се наоѓа во Пролет, општина Центар.

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Весна Гиновска Илкова, Јаков Дренковски, Дани, Александар Ристевски-Принц, Илин Симоновски

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]